ul. Drukarska 38; 53-312 Wrocław
tel. 508 230 035; 71 332 90 42

Estetyka twarzy

Botox - zabieg polegający na wstrzyknięciu do wybranych mięśni twarzy niewielkiej dawki oczyszczonej toksyny botulinowej typu A w roztworze soli fizjologicznej. Botox aplikuje się przy użyciu bardzo cienkiej igły, w kilku wyznaczonych wcześniej miejscach na twarzy.

Toksyna botulinowa blokuje przekazywanie impulsu nerwowego z zakończeń neuronów ruchowych do mięśni szkieletowych, w efekcie czego nie może dojść do ich skurczu. Mięśnie są rozluźnione co sprawia, że w miejscu podania botoxu zmarszczki nie powstają. Działanie toksyny trwa parę miesięcy po których toksyna rozkłada się.Twarz po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej i jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki spłycają się. Jest to wynik dodatkowego działania botuliny, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" czy ruchów marszczących czoło - skóra odpoczywa, więc po ustaniu jej działania nadal wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Kwas hialuronowy-jest naturalnym glikozaminoglikanem, występującym w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o elastyczności, sprężystości i gładkości skóry.jego ilość decyduje o elastyczności skóry i jest ona najwyższa w tkance łącznej noworodków. W wieku około 40 lat jej poziom zmniejsza się o połowę. Każdorazowo aplikacja kwasu hialuronowego poprzedzona jest staranną analizą twarzy pacjenta. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w kilku-kilkunastu miejscach. Trwa około 20 minut. Zabieg jest odczuwalny, z tego powodu rutynowo stosuje się znieczulenie miejscowe – typowe znieczulenie stomatologiczne. Przy zastosowaniu znieczulenia zabieg jest bezbolesny. Dla każdego pacjenta terapia wybierana jest indywidualnie. Może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, które ustaje po 2-3 dniach. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i zwykle utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde następne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

 

Polecamy:

zabiegi estetyczne twarzy Wrocław

dd