ul. Drukarska 38; 53-312 Wrocław
tel. 508 230 035; 71 332 90 42

Protetyka stomatologiczna

Dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem braków zębowych, będący głównym profilem naszej działalności. Stosowane uzupełnienia protetyczne (ruchome, stałe) wykonywane są kompleksowo na miejscu przy bezpośredniej współpracy pacjent – lekarz – technik dentystyczny, co gwarantuje pracę na najwyższym poziomie i satysfakcję z końcowego efektu.

UZUPEŁNIENIA STAŁE

Korony , licówki, inlay, onlay, overlay
Najpopularniejsze rozwiązania protetyczne mocowane na stałe. Stosowane są w celu odbudowy i przywrócenia estetyki i funkcji zniszczonych zębów, gdy nie jest możliwa odbudowa prostymi metodami, gdy powstały mocne przebarwienia zęba,gdy nastąpiło częściowe lub całkowite(wówczas korone osadzamy na wkładzie) złamanie naddziąsłowej cześci zęba.Wykonywane są rożnych materiałów, najczęściej z ceramiki i kompozytu.

Mosty
Umożliwiają uzupełnienie braków w uzębieniu, łącząc je w jeden element konstrukcyjny (jakbyśmy połączyli kilka pojedynczych koron). Protetyk może wskazać takie rozwiązanie w przypadku braku jednego lub kilku zębów w określonej odległości, rozchwiania zębów, znaczącym stopniu zniszczenia lub starciu kilku zębów. Mosty wykonywane są najczęściej z ceramiki na konstrukcji z metalu lub innych materiałów, np: cerkon.

Wkłady koronowe, koronowo-korzeniowe,
Wkłady stosujemy, gdy korona zęba jest zniszczona lub ułamana, natomiast korzeń jest w dobrym stanie i może stanowić umocowanie dla odbudowy korony, lub uzupełnienia protetycznego. Rodzaje wkładów:

Koronowe:standardowe okołomiazgowe

Koronowo-korzeniowe standardowe metalowe, z włókna szklanego

Koronowo-korzeniowe indywidualne –lane metalowe, z włókna szklanego, acetalowe

UZUPEŁNIENIA RUCHOME

Protezy zębowe tanio Wrocław
Uzupełnienia protetyczne niezamocowane na stałe w jamie ustnej. Służą odbudowie większej ilości ubytków zębowych lub całkowitego uzębienia. Protezy takie utrzymują sie w jamie ustnej dzięki:

siłom adhezji (zassania) –w przypadku protez całkowitych (pacjent nie posiada zębów własnych)

elementom utrzymującym, np: klamrom(metalowe haczyki które zahaczają o zęby Pacjenta), lub zatrzaski, zasuwy, zamki, których mocowania są przytwierdzone na stałe w jamie ustnej do np: koron protetycznych. Protezy z takimi rozwiązaniami nazywamy częściowymi (pacjent posiada część uzębienia).

Rodzaje protez ze względu na materiał wytworzenia:

akrylowe (najpopularniejszy materiał „ przypominajacy plastik”)

szkieletowe (na szkielecie z metalu osadzone elementy akrylowe) -elastyczne (różne rodzaje i kolory materiałów „przypominających elastyczny plastik”).

Dla alergików wykonuje się protezy z materiałów specjalnych, np: acetal, nylon, akryl nieuczulający.

 

Polecamy:

Technika protetyczna Wrocław

dd